S přechodem Vám pomůžeme, máme řešení jak pro domácnosti, tak pro bytové domy a SVJ

 

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 

DVB-T2

V současné době lze v České republice přijímat televizní signál m.j. i prostřednictvím digitálního pozemního vysílání ve standardu DVB-T. Ač to není dlouho, co byly vypnuty analogové vysílače a zapnuly se ty digitální, už se rýsuje další změna, kterou bude nový standard označovaný jako DVB-T2. Každá změna něco stojí, ani přechod na DVB-T2 nebude tedy pro diváky zadarmo, protože pouze malé procento domácností je dnes vybaveno televizory s příslušným dekodérem. Naštěstí přechod na DVB-T2 není jedinou cestou, jak si zajistit kvalitní a spolehlivý příjem televizního vysílání.

 

 

Co je DVB-T2

DVB-T2 je nový standard digitálního pozemního televizního vysílání, který má v roce 2021 zcela nahradit současný standard DVB-T.

 

 

Přechod z DVB-T na DVB-T2

Stávající zařízení (televize nebo set-top boxy), které jsou schopny přijímat DVB-T nebudou schopné přijímat signál v DVB-T2. Tuto větu berte doslovně! Platí to vždy. I když máte novější zařízení, které podporuje kódování MPEG4, Full HD rozlišení a podobné technologie, pokud výslovně není v návodu uvedena podpora DVB-T2 a zároveň HEVC, tak zařízení nebude schopno přijímat toto vysílání.
V takovém případě je nutné pořídit set-top-box nebo vyměnit televizi. Dále také hrozí výměna nebo přenastavení antény.

 

 

Není DVB-T2 jako DVB-T2 + HEVC

Aby toho nebylo málo, tak Vaší televizi nestačí jen DVB-T2 tuner. Vaše televize musí umět kombinaci DVB-T2 + HEVC. Co to znamená? DVB-T2 říká, že signál bude šířen podle nového standardu a televize ho tím pádem bude umět zachytit. HEVC (nebo též H.265) je obrazový formát v kterém budou programy kódovány do digitální podoby. Je to něco podobného jako kódování MPEG2 a MPEG4, ve kterých se televizní signál šířený pozemním vysíláním kóduje nyní. Takže televize s DVB-T2 bez podpory HEVC Vám bude k ničemu, protože sice kanál naladíte, ale obraz neuvidíte.

 

 

Termín přechodu na DVB-T2

Aktuálně probíhá postupné spouštění nových přechodových sítí ve standardu DVB-T2 + HEVC. Postupné vypínání DVB-T by mělo začít již v roce 2018 a skončit do roku 2021. To je dlouhá doba, za kterou se může na televizním trhu změnit velice mnoho věcí. V ČR se dá očekávat podobný vývoj, kterým prošlo Slovensko, kde v pozemním vysílání „přes anténu“ je řada nejpopulárnějších televizních stanic k dispozici jen za poplatek.

 

Pro více informací volejte 777 660 671, 777 660 672